ترجمه درس نهم

پــــــــول

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         

 

       

 

 

 

 پول همه چیز است

 

 

  

  در طول تاریخ پول اشکال مختلفی به خود گرفت.امروزه اسکناس بسیار معمول ورایج است در تصویر بالا اسکناسهایی از کشور های مختلف را می بینیم.

پول کاغذی(اسکناس) 

پــول چیست؟ پـــول در سراسر جهان 100 سنت تقسیم می شود. چیزی را که می خواهید در آمریکا بخرید با دلار اندازه گیری می شود.

 پول چیزی است که به طور گسترده ای برای خرید و فروش کالا توسط مردم مبادله می شود است. در گذشته دور فلزات گرانقیمت مانند طلا و نقره بعنوان پول استفاده می شدند.امروزه پول کاغذی(اسکناس)و سکه به عنوان پول رایج استفاده می شدند.

پول استفاده های دیگری نیز دارد.یکی از این استفاده ها اندازه گیری(سنجش)ارزش چیز های دیگر است.دوچرخه،لباس وحتی یک ساندویچ همبرگر ارزش ثابتی دارد.این ارزش قیمت نام دارد،قیمت پولی است که مردم برای خرید اشیاءاستفاده می کنند.پول روشی است برای نگداری ثروت.مردم پول خود را دربانک و قلک نگه می دارند.ذخیره کردن پول روش جمع آوری ثروت است که مانند ملکیت زمین،خانه و جواهرات است.

  اکثر کشور ها دارای یک واحد پولی هستند.این پول که در یک کشور استفاده می شوند را واحد پول می نامند. در ایالات متحده واحد پول دلار است.هر دلار به در کشورهای دیگر پول های دیگر استفاده می شوند. در انگلستان ارزش اشیاء را با پوند نشان می دهند.الجزایری ها از پوند یا دلار استفاده نمی کنند،آنها از دیناراستفاده می کنند.هندی ها روپیه را بکار می برند. مکزیکی ها پزو بکارمی برند. در ایران واحد پول ریال است.

صدف،مهره،پر،نمک و حتی دندان های سگ هم به عنوان پول استفاده می شدند. آنها تقریبا مانند اسکناس وسکه امروزی استفاده می شوند.

 

پـــول چگونه اختراع شد؟

 هیچ کسی از پیدایش پول اطلاع درستی ندارد. پول کم کم بوجود آمد.قبل از اختراع پول مردم از روش معامله پا یا پای استفاده می کردند.

در سیستم معامله پا یا پای مردم چیزها را با هم مبادله می کنند.اگر کسی گوسفند داشته باشد و لباس بخواهد باید شخصی را پیدا کند که یک دست لباس اضافه داشته باشد و گوسفند بخواهد.

اما اگر آن شخص فقط پیراهن بخواهد؟ شاید آن نخواهد همه گوسفند های خود را برای یک پیراهن بدهد.چگونه می تواند پول خرد برای گوسفندش بگیرد؟ این مشکلات باعث مشکل شدن شدن معادله معادله پای یا پای شدند.مردم پول را اختراع کردند تا خرید و فروش ساده گردد.

اســـــکناس و سکــــــــه

مردم وقتی پول را برای تجارت انتخاب کردند سکه بزودی اختراع کردید. پادشاه ترکی بنام لیدیا اولین سکه را 600 سالقبل از میلاد مسیح کشف کرد.

عکس پادشاهان بر روی آنها حک می شد. در همان زمان مردم در چین اسکناس را استفاده کردند.

در گذشته اسکناس برای خرید طلا استفاده می شد. می توانستید برای خرید طلا اسکناس تحویل دهید.

امروزه در اکثر کشور ها،شما نمی توانید برای خرید فلزات گرانقیمت از اسکناس استفاده کنید. مردم اسکناس را می پذیرند زیرا آنها ارزش آن را می پذیرند.

/ 6 نظر / 45 بازدید
nima

با تشکر از خانم رضایی که آدرس ایمیل صاحب وبلاگ را نگذاشته اند

nima

خانم رضایی آدرس صاحب وبلاگ mknaeimi@yahoo.com

vahid javad makoey

اقا نيما صاحب وبلاك خانم رضايي هستند.كه ترجمه هاي استاد نعيمي رو كذاشتن تو وبلاك خودشون.

vahid javad makoey

نيما خان نظر ندي بهتره .اين جاي دستت درد نكنته؟

vahid javad makoey

اقا نيما صاحب وبلاك خانم رضايي هستند.كه ترجمه هاي استاد نعيمي رو كذاشتن تو وبلاك خودشون.

کیا

آقا نیما متاسفم برات چون این خانم رضایی اونی که تو فکر میکنی نیستش چرا که این وبلاگو خودم ساختم این خانم رضایی لقب یکی از این بچه ها هستش به خاطر این که این طوری فکر کردی کلی من و بچه ها بهت میخندیم....................................